تبلیغات
**حیوانات** - تربیت سگ


**حیوانات**


تربیت سگ
پنجشنبه 20 اسفند 1383
تربیت سگ

سلام، سلامی به گرمی آقتاب سوزان تابستان.

از تمام دوستان که مرا مورد لطف خود قرار می دهند بینهایت سپاس گذارم . دوستان خواستار راهنمایی در مورد تربیت و رفتار شناسی سگ بودند، پس بهتر دیدم این صفحه را به این مسئله اختصاص بدهم ، همچنین سلسله داستانی در مورد مسایل سگ در وب بلاگ خودم می آورم .

اما برای تربیت حیوان چه باید کرد:

1- تربیت سگ خود را از تولگی شروع کنید. به خاطر داشته باشید سگ شما تا شش ماهگی مطالبی که شما به آنها آموخته اید فراموش می کنند و بهترین زمان تربیت از شش ماهگی به بعد است.

2- در هنگامی که سگ شما آرام است گوش، پنجه ها، بدن را لمس کنید همچنین در روز چند بار دهان سگ خود را باز کنید، این کارها از استرس حیوان شما در کلینیک دامپزشکی می کاهد.

3- بعضی از سگها نسبت به غذای خود احساس تملک دارند برای جلوگیری از حمله کردن در هنگام غذا دادن یا برداشتن ظرف غذا از جلوی حیوان، در هنگام غذا دادن در کنار سگ خود زانو بزنید و غذایی مورد علاقه اش را داخل ظرف بریزید.

4- اگر سگ شما زیاد گاز می گیرد، در این زمان حیوان خود را عقب بکشید و به او محل جراحت را نشان بدهید و با حالت ناراحت به او بگوید نه، در صورت نیاز با انگشت اشاره چند ضربه به پوزه حیوان بزنید.

5- سگ معمولا برای دفع به صورت دایره وار بو می کشد، در این زمان حیوان خود را به جای که مد نظر شما برای توالت کردن است هدایت کنید.

6- برای مطیع شدن سگهایی که داخل اتاق نگهداری می شوند، ورود آنها به داخل اتاق خاص منع کنید.

6- ظرف آب حیوان شما همیشه پر باشد. آب به هضم و دفع غذا کمک می کند.

7- تهوع در سگ دلایل مختلفی دارد، می تواند در اثر بیماری، انسداد،بیش از حد خوردن، خوردن علف و ..... باشد. بهترین کار برای درمان این حالت مشورت با دامپزشک است، در صورتی که استفراغ در اثر بیش از حد خوردن و یا خوردن علف باشد، برای توقف استفراغ 24 ساعت به حیوان خود غذا ندهید و بعد از این مدت به او مرغ و برنج بدهبد.

البته نکات زیادی است که در آینده در مورد آن بحث خواهیم کرد.

اما در مورد داستان "مهربان و شکان" هدف از نوشتن این داستان آشنای بیشتر با نکته های تربیتی و بهداشتی حیوانات می باشد، امید است از این طریق بستر سازی مناسب جهت رفتار با حیوانات فراهم شود. این مجوعه داستانی در آینده نزدیک در اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت.
نوشته شده توسط فرزین در پنجشنبه 20 اسفند 1383 و ساعت 07:03 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza